Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Spolky a kluby > Senior klub Babice

Senior klub Babice

Senior klub Babice  založen v roce 2003 při Osvětové komisi.

Činnost Senior klubu: Aktivní zapojení seniorů do kulturního a společenského života a vytvoření místa ke společenskému setkávání seniorů k rozhovorům, přednáškám, předávání zkušeností, rukodělným pracím, poslechu hudby, uvažování nad knihou, pořádání poznávacích a odpočinkových zájezdů, organizování různých zájmových aktivit apod. 

Seniorklub je neziskové sdružení.                                                   

Předseda:  Polívková Marie  kontakt:  email: seniorklub.babice@gmail.com

Jednatel: Ulmonová Žofie

Pokladník: Rybářová Květoslava

Kronikář: Rabenseifnerová Věra

Členové výboru: Mondeková Zdeňka a Sekyrová Jaroslava

Senior klub má 21 členů.

Senior klub Babice vstoupil dne 3. 12. 2007 do spolku Senior klubů Olomouckého kraje - Společnost přátel vesnice a malého města.

Veškeré informace a fotografie z akcí Senior klubu naleznete na stránkách: http://seniorklub.rajce.idnes.cz

http://www.facebook.com/groups/seniorklub

Rok 2014

pozvánka

Rok 2013

Seniorklub Babice

pořádá v úterý 19.11.2013 již "Tradiční zdobení perníčků" spojené s výrobou vánočních ozdob a výstavkou hotových výrobků z perníků a pleteného papíru v Kulturním domě v Babicích. Začátek v 16 hodin.

Seniorklub Babice

započal s kurzem "Pletení z papíru" pod vedením paní Heleny Valentové. Kurz se koná každé úterý v hostinci u Lípy. Začátek v 16 hodin.

Seniorklub Babice

pořádá dne 5.10.2013 zájezd do Beskyd

Více informací: zde

Seniorklub Babice

pořádá v úterý 23.4. 2013 besedu

"Výprava na nejvyšší horu Evropy Mont Blanc"

Více informací:  ZDE

Seniorklub Babice

pořádá v sobotu 25.května 2013 zájezd

"ZA ZAJÍMAVOSTMI ZLÍNSKÉHO KRAJE" :

Zájezd Zlínsko.doc

Seniorklub Babice pořádá

kurz šití Patchworku.

Kurz je spojen s šitím panenek pro UNICEF.

Začínáme v úterý 15.1.2013 od 16.00 hod. a následně pak každé další úterý od 16.00 hod. v Kulturním domě

Těšíme se na Vaši účast

K výrobě panenek pro UNICEF je zapotřebí spousta materiálu - prosíme tímto  všechny občany, kteří mají doma nepotřebné ústřižky z látek, vatelín, nitě, vlnu aj., aby věnovali tento materiál na tuto dobročinnou charitativní akci. Děkujeme

ROK  2012

Seniorklub Babice pořádá v sobotu 6. října 2012

"Podzimní zájezd do Jeseníků ".

(zájezd do podzimního Jeseníku 6.10.2012.doc)

Rok 2011

Seniorklub Babice pro vás v roce 2011 připravuje:

Březen – pletení z pediku, papíru a jiné, duben – odložený zájezd: Zvonařská dílna u Dytrychů v Brodku u Přerova, kostel v Dubu na Moravě, kozí farma „Rozinka“ v Čelechovicích, zahradnictví „Marciánová“ v Kostelci na Hané a hvězdárna v Prostějově. Také velikonoční výstava a výstava patchworku. Květen – přivítáme Seniorklub z Babic u Rosic, červen – výlet vlakem, červenec – setkání se Seniorklubem z Újezda u Uničova, srpen – výlet na Sv. Kopeček a památky Olomouc, září - výroba bižuterie aj., říjen – výstava květin, ovoce a zeleniny – naše zahrada, listopad – tradiční výstava a zdobení perníčků ve spolupráci se ZŠ a MŠ Babice, prosinec – rozloučení se starým rokem. Během roku výroba různých předmětů. Přesný termín bude vždy včas upřesněn.

Velikonoční výstavka – poděkování

Dne 16. 4. 2011 uspořádal Seniorklub Babice, již sedmý ročník velikonoční výstavky ručních prací.

Za všechny, kteří se na této akci podíleli, bychom chtěli jmenovat naši mateřskou a základní školu. Poděkování ovšem patří i ostatním spoluobčanům, kteří vystavovali svá ruční díla ve formě kraslic a jiných velikonočních ozdob, výšivek, pletených ošatek atd. Jednalo se jak o dekorativní, tak i o užitkové výrobky, při jejichž výrobě bylo použito různých technik – např. patchworku, pedigu a jiných. Výrobky vynikaly nápaditostí a detailním provedením, takže se bylo skutečně na co dívat.

Věříme, že se nám podaří výstavu uskutečnit i v následujících letech a že se do ní zapojí i další naši spoluobčané. Výstava nedemonstruje pouze zručnost a nápaditost, ale připomíná zároveň i zvyky a tradice Velikonoc, které se bohužel postupem času čím dál více vytrácejí.

Na závěr bychom chtěli poděkovat nejen všem vystavujícím, ale též návštěvníkům výstavy, kteří nás svojí účastí podpořili v naší práci a snaze o to, aby tradice Velikonoc nejen nezanikla, ale postupně se rozšířila. Zapomenout také nesmíme na pana ing. Husičku, za to, že nám umožnil tuto výstavu, stejně jako naše pravidelná setkání během roku, realizovat v prostorách KD Babice.

Fotografie z výstavy si můžete prohlédnout na serveru rajče, na kterém má náš seniorklub svoje fotoalba na adrese www.seniorklub.rajce.net.

Návštěva seniorklubu Babice u Rosic

Poslední květnovou sobotu 28.5.2011 nás na naše pozvání navštívili senioři z Babic u Rosic.

Svoji návštěvu zároveň spojili i s celodenním výletem do Jeseníků, kterou jsme jim zajišťovali. Z naší strany se jednalo de facto o vrácení jejich pozvání z minulého roku. Po celý den byly jejich průvodkyněmi pí. Žofie Ulmonová pí. Marie Polívková.

Návštěva byla ukončena společenským posezením, v pohostinství u Lípy, v rámci jehož programu vystoupila taneční skupina Poupata seniorklubu z Velkého Týnce a nechybělo ani pohoštění. K poslechu a tanci hrál p. Maléř ze Šternberka. Výbornou náladu nezkazilo ani škaredé počasí, takže všichni odjížděli spokojeni a s přáním dalších setkání.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kteří se podíleli na zajištění této akce a mateřské škole za dárečky, které děti vyrobily pro naše hosty.

ROK 2009

3. března 2009 v 16. 00 hod Přednáška s ředitelem prostějovské hvězdárny RNDr. Jiřím Prudkým na téma Vlivy Slunce na psychiku a zdraví (i s promítáním). Přednáška se bude konat v kulturním domě v Babicích na malém sále.